Pavel Novák - NOVA PLAST

Často kladené dotazy

Proč mám měnit stávající okna za plastová?

Stará okna působí nemoderním a zastaralým dojmem a co je hlavní, již dávno nesplňují svůj účel (špatná zvuková a tepelná izolace, zkřížené rámy, do starých oken zatéká atd.). Odkládání výměny oken se proto nevyplácí. Starými okny zbytečně utíká až 20 % tepelné energie.

Plastová okna mají řadu výhod. Jsou bezúdržbová a mají velmi dobré tepelně technické vlastnosti, a v dnešní době jsou za přijatelné ceny. Plastová okna nemusí být jen bílá, mohou být v imitaci dřeva nebo v různých barvách dle vzorníku RAL.

Jaká je životnost plastových oken?

Životnost plastového okna je větší než padesát let při zachování všech jeho parametrů včetně funkčnosti a stálosti barvy povrchu. Životnost těsnění v plastových profilech dosahuje minimálně 15 let. Těsnění je možné kdykoliv nahradit novým typem.

Nezežloutnou časem bílé plastové rámy?

Ne. Podstatnou složkou PVC profilů je tepelný stabilizátor působení UV záření. Díky tomu po celou dobu životnosti a použití profilů bude jejich barva a fyzikálně-mechanické vlastnosti zachovány.

Dají se plastová okna použít i do starých domů?

Ano. Moderní plastová okna lze plně přizpůsobit vzhledu staré stavby. Na výběr jsou nejrůznější typy oken s mřížkami, oblouky nebo lomenými oblouky. Pro staré stavby nabízíme sloupky, mřížky nebo různé ozdobné profily. U nás si můžete vybrat takové provedení oken, které je estetické a vzhledem připomíná dřevěná okna, která nenarušují vzhled stavby.

Lze vyměnit okna i v zimě?

Ano. Dnes se dají okna vyměnit i v zimních měsících. Výměna je rychlá, trvá jen několik minut, a tak nedojde k velkému prochladnutí zdiva a teplota se po nainstalování oken brzy vrací do normálu.

Jak se máme připravit na výměnu oken?

Stačí připravit manipulační volný prostor do vzdálenosti 1m kolem okna. V tomto prostoru by neměl být nábytek. Mohl by se při manipulaci s okny poškodit. Také je dobré nábytek zakrýt fólií a na podlahu dát třeba kartony nebo starý koberec.

Jak dlouho trvá výměna oken v bytě?

Výměna oken v bytě proběhne během 1 dne včetně zednických úprav a montáže doplňků (žaluzií). U větších rodinných domů nebo v komplikovaných případech (např. kastlových oken) je doba provedení odvislá od konkrétní situace.

Jakou dáváte záruku a jaká je dodací lhůta?

Na plastová okna poskytujeme záruku 5 let. Na vybrané komponenty, např. žaluzie, doplňky a vstupní dveře se vztahuje záruka 2 roky. Dodací termín je 3 - 5 týdnů.

Jak pečovat o plastová okna?

Plastová okna nejsou vůbec náročná na údržbu. Rámy se čistí běžnými mycími prostředky. Ovšem pozor – nepoužíváme žádné hrubé čisticí prostředky, drátěnky nebo organická rozpouštědla, ředidla apod.!

 & 

+420 739 066 728