Stará okna působí nemoderním a zastaralým dojmem a co je hlavní, již dávno nesplňují svůj účel (špatná zvuková a tepelná izolace, zkřížené rámy, do starých oken zatéká atd.). Odkládání výměny oken se proto nevyplácí. Starými okny zbytečně utíká až 20% tepelné energie.

Plastová okna mají řadu výhod. Jsou bezúdržbová a mají velmi dobré tepelně technické vlastnosti, a v dnešní době jsou za přijatelné ceny. Plastová okna nemusí být jen bílá, mohou být v imitaci dřeva nebo v různých barvách dle vzorníku RAL.

Životnost plastového okna je větší než padesát let při zachování všech jeho parametrů včetně funkčnosti a stálosti barvy povrchu. Životnost těsnění v plastových profilech dosahuje minimálně 15 let. Těsnění je možné kdykoliv nahradit novým typem.

Ne. Podstatnou složkou PVC profilů je tepelný stabilizátor působení UV záření. Díky tomu po celou dobu životnosti a použití profilů bude jejich barva a fyzikálně-mechanické vlastnosti zachovány.

Ano. Moderní plastová okna lze plně přizpůsobit vzhledu staré stavby. Na výběr jsou nejrůznější typy oken s mřížkami,  oblouky nebo lomenými oblouky. Pro staré stavby nabízíme sloupky, mřížky nebo různé ozdobné profily. U nás si můžete vybrat takové provedení oken, které je estetické a vzhledem připomíná dřevěná okna, která nenarušují vzhled stavby.

Ano. Dnes se dají okna vyměnit i v zimních měsících. Výměna je rychlá, trvá jen několik minut, a tak nedojde k velkému prochladnutí zdiva a teplota se po nainstalování oken brzy vrací do normálu.

Stačí připravit manipulační volný prostor do vzdálenosti 1m kolem okna. V tomto prostoru by neměl být nábytek. Mohl by se při manipulaci s okny poškodit. Také je dobré nábytek zakrýt fólií a na podlahu dát třeba kartony nebo starý koberec.

Výměna oken v bytě proběhne během 1 dne včetně zednických úprav a montáže doplňků (žaluzií). U větších rodinných domů nebo v komplikovaných případech (např. kastlových oken) je doba provedení odvislá od konkrétní situace.

Na plastová okna poskytujeme záruku 5 let. Na vybrané komponenty, např. žaluzie, doplňky a vstupní dveře se vztahuje záruka 2 roky. Dodací termín je 3 - 5 týdnů.

Plastová okna nejsou vůbec náročná na údržbu. Rámy se čistí běžnými mycími prostředky. Ovšem pozor – nepoužíváme žádné hrubé čisticí prostředky, drátěnky nebo organická rozpouštědla, ředidla apod.!